Witaj nieznajomy! Nie masz konta w Nianie.pl? - Załóż je za darmo na tej stronie!

Masz konto:

Certyfikat Zdrowej Niani - co to takiego? Wielu rodziców zapomina o tym, że niania oprócz tego, że powinna być miła, cierpliwa i doświadczona, przede wszystkim musi być zdrowa. I nie chodzi tu o przeziębienie czy katar. Osoba, której powierzamy opiekę nad dzieckiem, może być nosicielem wielu wirusów i bakterii, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu naszych pociech. Także każda niania powinna mieć potwierdzenie dobrego stanu swojego zdrowia.

Koniec wakacji to czas, kiedy wracamy do naszych obowiązków zawodowych i szukamy najlepszej opieki dla naszych dzieci. Aby zyskać pewność, że zostawiamy pociechy w dobrych rękach, powinniśmy wymagać od opiekunki przedstawienia odpowiednich zaświadczeń zdrowotnych. Potwierdzą one, czy nasze dziecko będzie bezpieczne, przebywając w jej otoczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest program profilaktyczny Zdrowa Niania, opracowany przez ekspertów Grupy LUX MED, który zapewnia kompleksowe badania oraz konsultacje z lekarzami. Certyfikat Zdrowej Niani otrzymują tylko osoby, które zostały pozytywnie zdiagnozowane.

Badania te dotyczą m.in.:

  • obecności bakterii w gardle i nosie, które są źródłem zakażeń groźnych przede wszystkim dla małych dzieci, szczególnie meningokoków, pneumokoków, paciorkowca beta-hemolizującego oraz gronkowca złocistego
  • zakażenia HBV - wirusowym zapaleniem wątroby typu B
  • zakażenia wirusem HCV - wirusowym zapaleniem wątroby typu C
  • obecności bakterii Salmonella i Shigella w kale
  • gruźlicy (RTG klatki piersiowej).

Pamiętajmy – niania jest osobą, której powierzamy nasz największy skarb. Mamy więc prawo i obowiązek sprawdzić, czy spełnia wszelkie wymogi do sprawowania opieki nad dzieckiem, przede wszystkim – wymogi zdrowotne.

Szczegóły na stronie internetowej www.luxmed.pl.

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.