Witaj nieznajomy! Nie masz konta w Nianie.pl? - Załóż je za darmo na tej stronie!

Masz konto:

Jesteś nianią, a może właśnie szukasz opiekunki? Skorzystaj z naszych porad
i poznaj doświadczenia innych.

Oto najnowsze porady DLA RODZICÓW:

Powrót do pracy po macierzyńskim – czy oddanie dziecka do żłobka to dobry pomysł?
Mamy, które wracają do pracy po pięciu miesiącach urlopu macierzyńskiego, często oddają swoje dzieci do żłobka, co wywołuje… masę kontrowersji. Jak to właściwie jest – czy oddawanie niemowlęcia do żłobka świadczy o nieodpowiedzialności rodziców, czy raczej o pragnieniu wczesnego socjalizowania?

Powrót do pracy – co z dzieckiem?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to dla niektórych mam moment długo wyczekiwany, ale też wiążący się z dużym stresem spowodowanym koniecznością podjęcia trudnej decyzji: komu oddać pod opiekę maleństwo? W grę wchodzą w zasadzie tylko trzy opcje: ktoś bliski z rodziny, żłobek lub opiekunka.

NIANIA na wagę złota
Chcesz wrócić do pracy, a babcia czy żłobek nie wchodzą w grę - musisz znaleźć dziecku troskliwą i odpowiedzialną opiekunkę. Powinna być cierpliwa, opiekuńcza, pogodna, pracowita, i oczywiście – zakochana w waszym dziecku. Tylko jak znaleźć taki ideał?

Sprawdź, czy żłobek jest formalnie zarejestrowany
Wybór żłobka nie powinien być przypadkowy. Zanim zdecydujecie się na konkretną placówkę, postarajcie się dokładnie sprawdzić, czy żłobek do którego zamierzacie oddawać codziennie dziecko, spełnia wymogi formalne

Certyfikat Zdrowej Niani
Certyfikat Zdrowej Niani - co to takiego? Wielu rodziców zapomina o tym, że niania oprócz tego, że powinna być miła, cierpliwa i doświadczona, przede wszystkim musi być zdrowa. I nie chodzi tu o przeziębienie czy katar. Osoba, której powierzamy opiekę nad dzieckiem, może być nosicielem wielu wirusów i bakterii, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu naszych pociech. Także każda niania powinna mieć potwierdzenie dobrego stanu swojego zdrowia.

Jak znaleźć opiekunkę
Znalezienie odpowiedniej opiekunki do dziecka spędza wielu rodzicom sen z powiek. Wybór osoby, której zaufamy i powierzymy swoje dziecko, to niełatwe zadanie. Jak zacząć poszukiwania

Chcesz wychować dziecko dwujęzycznie? Zatrudnij nianię językową!
Mówi się, że dzieci „chłoną jak gąbka”. To prawda, dlatego warto wykorzystać tę cechę
i zapewnić dziecku już w pierwszych latach życia znajomość języka obcego. Rodzice, którzy decydują się na taki krok coraz częściej korzystają z pomocy guwernantek językowych.

Macierzyński od 2013 r.
Propozycja dłuższego urlopu macierzyńskiego zapewne ucieszy wszystkich przyszłych rodziców.

Wszystko co warto wiedzieć o żłobku
Jak się okazuje - nie taki diabeł starszny, jak go malują. Rozmowa z doświadczoną opiekunką.

Zatrudnij nianię
Zobacz w jaki sposób możesz legalnie zatrudnić nianię z pomocą państwa.

Od 2012 r. dłuższy macierzyński
Jeśli zostaniesz rodzicem w przyszłym roku, pamiętaj że możesz dłużej zostać z dzieckiem.

Niania czy żłobek?
To trudny wybór. Niania jest tylko dla naszego dziecka, ale jak znaleźć idealną osobę? Czy babcia sprawdzi się w roli niani?

Urlop wychowawczy - czy warto z niego korzystać?
Zdecydować się na urlop wychowawczy czy wrócić do pracy? Przed tym dylematem staje wiele młodych mam. Niestety nie przed każdą stoi możliwość takiego wyboru...

Jakie możliwości daje ustawa żłobkowa
Koniec urlopu macierzyńskiego zbliża się nieuchronnie. Czas zastanowić się nad tym jak zapewnić dziecku dalszą opiekę.

Niania zapatrzona w telewizor
Długo szukaliśmy niani, którą moglibyśmy oboje z mężem zaakceptować... Niestety ta, którą znaleźliśmy nie była ideałem.

Koniec urlopu macierzyńskiego - mama wraca do pracy, co z dzieckiem?
Moment, gdy trzeba zostawić dziecko i wrócić do pracy, rodzi sporo problemów, ale większość łatwo możesz rozwiązać.

Niania zatrudniona. W jaki sposób poznać się lepiej?
Gdy już podejmiesz decyzję, kogo zatrudniasz, zacznijcie stopniowo się poznawać. Dziecko nie może zostać z opiekunką od razu na cały dzień.

W poszukiwaniu niani
Gdy chcesz wrócić do pracy, a babcia czy żłobek nie wchodzą w grę - musisz znaleźć dziecku troskliwą i odpowiedzialną opiekunkę. Ale jak?

Pierwsze spotkanie z nianią
Zwykle najpierw ma miejsce rozmowa telefoniczna. Jeśli podczas niej kandydatka zrobi na tobie dobre wrażenie, pora poznać się osobiście.

Jak znaleźć nianię idealną?
Zwykle już podczas pierwszej rozmowy musisz ocenić czy osoba, z którą rozmawiasz będzie tą odpowiednią dla twojego dziecka. Tylko jak to zrobić? Czy osoba ta ma rzeczywiście uczciwe zamiary czy po prostu dobrze przygotowała się do rozmowy.
 

Oto najnowsze porady DLA NIAŃ:

Jak zostać przedszkolanką
Marzysz o pracy w przedszkolu, ale nie wiesz, co powinnaś zrobić, by zatrudniono cię w charakterze nauczyciela przedszkola – czyli jak dawniej mówiono – przedszkolanki? Dowiedz się, jakie wykształcenie musi mieć przedszkolanka, by miała prawo wykonywać tę pracę.

Jak zostać opiekunką
Marzysz o pracy w przedszkolu, ale nie wiesz, co powinnaś zrobić, by zatrudniono cię w charakterze nauczyciela przedszkola – czyli jak dawniej mówiono – przedszkolanki? Dowiedz się, jakie wykształcenie musi mieć przedszkolanka, by miała prawo wykonywać tę pracę.

Jaka jest rola zabawy w życiu dziecka - rozmowa z Dorotą Zawadzką
To, w jaki sposób wypełniamy czas swojemu podopiecznemu nie jest bez znaczenia. Mądre i kreatywne zabawy mają doskonały wpływ na jego rozwój. Dlatego warto bardzo rozsądnie dobierać dziecku zabawy i zachowywać odpowiednie proporcje między czasem bezczynności a aktywności. O tym czym jest zabawa i jakie jest jej znaczenie w życiu dziecka, opowiada Dorota Zawadzka.

Czy nadaję się na nianię? - test psychologiczny
Praca niani to nie tylko opieka i zabawa z dzieckiem. To też odpowiedzialność jaką bierzesz na siebie. Zobacz czy sprawdzisz się w tym zawodzie, rozwiązując test.

Pomysły na zabawy z dzieckiem
Zobacz jak zająć dziecku czas, gdy się nudzi.

Jak się zachować na pierwszym spotkaniu?
Rozmowa o pracę w charakterze opiekunki nie należy do najłatwiejszych. Pamiętajmy, że rodzice szukają osoby, której powierzą nie własne interesy czy firmę, ale to co dla nich najcenniejsze – dziecko.

Trudni rodzice - zwierzenia niani
To była czwarta rodzina w mojej karierze. Wyglądali sympatycznie. Ale już po kilku dniach zaczęłam się zastanawiać, czy nie ostatnia...

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.