Witaj nieznajomy! Nie masz konta w Nianie.pl? - Załóż je za darmo na tej stronie!

Masz konto:

Wybór żłobka nie powinien być przypadkowy. Zanim zdecydujecie się na konkretną placówkę, postarajcie się dokładnie sprawdzić, czy żłobek do którego zamierzacie oddawać codziennie dziecko, spełnia wymogi formalne

Wybierając żłobek, warto sprawdzić, czy jest on wpisany do oficjalnego rejestru. Można to sprawdzić w odpowiednim urzędzie gminy albo na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.zlobki.mpips. gov.pl). Jeśli żłobek figuruje w rejestrze, jest nadzorowany i sprawdzany przez odpowiednie służby, a to znaczy, że spełnia wymogi ustawowe. Taka placówka musi mieć pozytywną opinię Sanepidu i straży pożarnej, spełniać wymagania metrażowe itp. Sprawdzane są też kwalifikacje opiekunów. Żłobki publiczne są oczywiście w takim rejestrze, ale z placówkami prywatnymi może być różnie. Część z nich działa legalnie, choć nie są tam wpisane (tak było z placówką z Wrocławia), dlatego że taki obowiązek wprowadziła dopiero nowa ustawa żłobkowa, która weszła w życie w 2011 r. Żłobki prywatne, które powstały przed wejściem w życie nowej ustawy, mają czas na rejestrację (i dostosowanie się do wymogów) do kwietnia 2014 r. Lepiej jednak nie ryzykować i wybrać żłobek zarejestrowany.

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.