Witaj nieznajomy! Nie masz konta w Nianie.pl? - Załóż je za darmo na tej stronie!

Masz konto:

Dobra niania jest na wagę złota, dlaczego? Bo bycie opiekunką to ciężka, odpowiedzialna i wymagająca praca. Mylisz się jeśli sądzisz inaczej. Praca niani to nie tylko opieka i zabawa z dzieckiem. To też odpowiedzialność jaką bierzesz na siebie. Musisz też pamiętać o zachowaniu dobrych relacji z rodzicami. Jeśli zadajesz sobie pytanie czy podołasz tej pracy, rozwiąż poniższy prosty test a uzyskasz odpowiedź.

Przeczytaj poniższe zdania:
1.    Nie podoba mi się podporządkowywanie wymaganiom i zasadom pracodawcy, szczególnie jeśli uważam, że są błędne.
2.    Najbardziej odpowiada mi spokojna praca, nie przekraczająca ustawowych 8 godzin dziennie.
3.    Męczy mnie długotrwałe skoncentrowanie na potrzebach innych osób.
4.    100 proc. zaangażowanie w pracę uważam za błąd.
5.    Bardzo szybko przywiązuję się do dziecka, którym się zajmuję i myśl,  że przestanę się nim zajmować napawa mnie strachem lub smutkiem.
6.    Zdarza mi się częściej niż bym chciała spóźniać się na umówione spotkania.
7.    Nie przepadam za wymyślaniem coraz to nowych zabaw tylko dlatego, że dziecko przestają bawić dotychczasowe zajęcia.
8.    Uważam, że aktywna zabawa z dzieckiem (wspólne wycinanie/rysowanie/ zabawy ruchowe w domu) nie są aż tak ważne.

Oceń każde ze zdań według własnej skali:

1.  całkowicie zgadzam się
2.  zgadzam się
3.  nie mam zadania
4.  nie zgadzam się
5. całkowicie nie zgadzam się


Podlicz teraz do ilu zdań przypisałaś  cyfrę 1 lub 2. Im więcej, tym bardziej powinnaś się zastanowić czy będziesz się dobrze czuła w roli niani. Jeśli przypisałaś cyfrę 1 lub 2 do więcej niż połowy zdań, najprawdopodobniej zawód niani nie jest dla Ciebie i będziesz się męczyć wykonując go.

Autor. Test przygotowała Anna Kupisz-Cichosz z firmy Softway

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.