Witaj nieznajomy! Nie masz konta w Nianie.pl? - Załóż je za darmo na tej stronie!

Masz konto:

Dzieci bywają zwykle ciekawe świata, mają też ogromne pokłady energii, którą najchętniej przeznaczyłyby na zabawę. Dlatego jako niania zawsze powinnaś mieć „w zapasie” pomysł na kolejną zabawę, gdy poprzednia się znudzi. 

Taki plan pomoże przetrwać deszczowe dni, ale nie tylko. Zobacz nasze propozycje na kreatywne zagospodarowanie czasu dziecku. Tym razem wersja plastyczna - figury z plasteliny, papierowa flota oraz kolorowe pacynki.

Figurki z masy plastycznej
Dzieci lubią fantazjować i wymyślać swój własny świat czy wyimaginowanych przyjaciół. Za pomocą dłoni i odrobiny wyobraźni można przekształcić te marzenia w rzeczywistość. Wykorzystaj do tego dostępne w sklepach gotowe masy, takie jak plastelina, modelina lub ciastolina (lub samodzielnie przygotuj masę solną) i razem ze swoim podopiecznym ulepcie kolorową krainę jego fantazji. Możecie zacząć od wykonania figurek postaci ze znanych bajek, np. Plastusia. Ten sympatyczny stworek towarzyszy małym i dużym już od 80 lat! Figurka może też zachęcić do wspólnego czytania „Plastusiowego Pamiętnika” i rozwijania umiejętności przekształcania usłyszanych słów w żywe obrazy – ulepiony Plastuś może przecież odtwarzać książkowe przygody.

Kolorowe pacynki
Zabawa w domowy teatrzyk z własnoręcznie wykonanymi laleczkami z pewnością zainteresuje dziecko. Zapytaj rodziców dziecka czy w domu nie ma niepotrzebnych lub nieco zniszczonych skarpetek (jeśli chcecie zrobić pacynki na dłoń) oraz rękawiczek (w przypadku pacynki do włożenia na palec). Do tego wyszperajcie kolorowe tasiemki, koraliki, włóczki, które przyozdobią zabawki i będą ich włosami, oczami, ubraniami etc. To, jak będą wyglądać pacynki, zależy wyłącznie od Was, a zatem – do dzieła! Kiedy laleczki będą już gotowe, możecie pokusić się o przygotowanie krótkiego scenariusza przedstawienia albo skorzystać z gotowych, które znajdziecie w Internecie. Swoją sztukę zaprezentujcie rodzicom.

Papierowa flota
Twój podopieczny jest fanem Boinga 737? Warto to wykorzystać. Wystarczy ruszyć tylko wyobraźnią. Waszą podniebną przygodę zacznijcie od… zrobienia samolotów z papieru! Razem z dzieckiem ozdób je naklejkami lub spróbujcie je pokolorować, np. farbami. Następnie urządźcie wyścigi samolotów, a na dywanie zorganizujcie pas startowy dla Waszych maszyn. Szybko zauważysz, że dla dziecka nie ma znaczenia to, czy samodzielnie wykonana zabawka jest obiektywnie ładna. Dzieci doceniają Twoje zaangażowanie i właśnie to czyni wykonany razem przedmiot wyjątkowym. Kto wie! Może zachęci Cię to do zrobienia nieco trudniejszych zabawek?

Źródło tekstu: Materiały prasowe Haribo

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.